0232 441 7 600  - 0545 300 6 065

Kapadokya, Konya, Şeb-i Aruz Turu
10-13 ARALIK 2016 /

800.00 TL den itibaren fiyatlar
1 ALANA 1 HEDİYE
Kampanya Son Tarih 26.09.2016 • FİYATLAR
 • OTELLERİMİZ
 • İLAVE BİLGİLER
 • FOTO / VİDEO
 • YORUMLAR
Açıklama İki Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişi Çocuk (3-12 Yaş)
10 - 13 ARALIK 2015
2 GECE 3 GÜN

TÖREN BİLETİ DAHİL
800 TL 400 TL 500 TL 03-12 YAŞ - 300 TL
30 ARALIK - 03 OCAK 2016
3 GECE 4 GÜN

2015 - 2016 YILBAŞI
950 TL 475 TL 600 TL 03-12 YAŞ - 350 TL
Kapadokya, Konya, Şeb-i Aruz Turu
KAPADOKYA TURU & HACI BEKTAŞ & MEVLANA - 2 GECE 3 GÜN

Akşam saat 23:00 ’de Girne Yunuslar ‘dan, 23:30' da Üçyol ‘dan 23:55 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi önünden konuklarımızı alıp özel otobüsümüzle, KONYA ’ya hareket edip, Uşak, Afyon güzergahından sabah saatlerinde KONYA‘ya ulaşıyoruz.

   

 

1.GÜN KAPADOKYA TURU : KONYA MEVLANA - KAPADOKYA

 Konya turumuza başlıyoruz., Mevlana Müzesi ve Külliyesi ‘ni ziyaretimizin ardından, Selimiye Camii, Alaaddin Tepesi, Alaaddin Camii, Karatay Müzesi, Şems-i Tebrizi Türbesi gezilip görülecek.  Daha sonra, Şeb-i Aruz Törenlerinin yapıldığı kültür merkezindeki yerlerimizi alıp bu muhteşem gösteriyi seyir imkanı buluyoruz. Ardından Kapadokya bölgesine doğru yola devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN KAPADOKYA TURU : HACI BEKTAŞ - ÜRGÜP - UÇHİSAR KALESİ - PAŞABAĞ - DEVRENT - GÖREME - KAPADOKYA

Sabah kahvaltısından sonra, HACIBEKTAŞ ilçesine gidiyoruz. HACI BEKTAŞ-I VELİ türbesi, külliyesi ve BALIM SULTAN türbesi, NADAR AVLUSU, ASLANLI ÇEŞME ziyaretlerimizin ardından, ÜRGÜP ’e gidiyoruz, öğle yemeği ve şehir turu için aldığımız serbest zamanın ardından, UÇHİSAR KALESİ ’nde Kızılırmak 'a doğru devam eden vadileri, Peri Bacalarını kuşbakışı seyrediyoruz. ZELVE’nin mahalleleri olan PAŞABAĞ VADİSİ, DEVRENT VADİSİ ve in eşsiz tarihi güzelliklerine tanık oluyoruz. , ardından Kapadokya ‘nın en güzel yerlerinden GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİNİ gezip, Buradan Şarap yapımı hakkında bilgi almak için, TURASAN ŞARAP FABRİKASI 'nı geziyoruz ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen konuklarımıza extra KAPADOKYA geceleri.

3.GÜN KAPADOKYA TURU : KAPADOKYA - AVANOS - IHLARA VADİSİ - DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ - SULTANHANI -   NASRETTİN HOCA - AFYON - İZMİR

Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıp AVANOS ‘ta ÇANAK ÇÖMLEK ATÖLYESİ' nde çömlekçilik hakkında bilgi alma ve alışveriş yapma fırsatı bulup GÜVERCİNLİK VADİSİ ’ndeki görsel keyfimizin ardından bölge tarihi ve o devirdeki sosyal yapıyı, yaşam tarzını gösteren yöredeki yer altı şehirlerinin en büyüğü DERİNKUYU Yeraltı şehrini geziyoruz. İç Anadolu'nun en yüksek dağlarından biri olan Hasan Dağı 'nın eteklerindeki içerisinde 105 tane klise barındıran IHLARA VADİSİ yürüyüşümüzü yapıp tarihi ipekyolu üzerindeki Selçuklu mimarisi hanlarından en büyüğü olan SULTANHANI kervansarayını ziyaret ediyoruz. Burada NASREDDİN HOCA TÜRBESİ ’ni ziyaret edip, GÜLMECE PARKI’nda yürüyoruz ve İZMİR ’e doğru hareket ediyoruz, yoldaki gerekli molaların ardından, nadide şehrimize ulaşıp bir daha ’ki KARETUR’’ da buluşmak ümidi ile ayrılıyoruz. 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Otellerde Y.P Konaklama
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım - Çevre Gezileri - Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Otellerde alınan Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği
 • Rehberlik Hizmetleri

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • TÜRK GECESİ - BALON TURU

 

izmircikisliturlar.com